Rüyada Yağmur Görmek Tabiri

Rüyada yağmur yağdığını görmek, Allah’ın (c.c) rahmetine, O’nun ihsan ettiği/edeceği yardıma, doğru olan dinine, Kur’ân-ı Kerîm’e, ilim ve hikmete, iç huzuruna, rahmet ve berekete, hayra ve rızka, vaat edilen şeyin yerine getirilmesine işarettir.

Yağmurun    sükûnetle    yağması,üzüntü ve kederden kurtulmaya, ha­yır ve menfaate, o yıl içinde yardım görmeye ve duaların kabul edilmesi­ne işarettir.

Bazan rüyada yağmur görmek, mi­safir olan kimsenin yolculuğundan geri kalmasına veya kederli ve hak­sızlığa uğramış kimselerin yardım istemesine işaret eder.

Rüyada yağmur görmek, özellikle yağan yağmurda ateş bulunur veya suyu sıcak olursa, çekirge ve dolu yağmasına, şiddetli fırtına ve kasır­gaya, fitne ve kargaşaya, dökülecek kanlara işarettir.

Rüyada yağan yağmurun toprak olduğunu görmek, ucuzluğa; bal, süt, yağ veya meyve cinsinden güzel görünen bir şey olduğunu görmek,bütün insanlar için hayra işarettir.

Sene veya ay başında yağmur yağ­dığını görmek, o yıl veya ay içinde bolluk, bereket ve ucuzluk olacağına işarettir.

Rüyada zamansız ve aşırı yağmur yağdığını görmek, hastalıklara, bela ve musibete, fitne ve kargaşaya, kıtlı­ğa, tehlikeli yalanlara, inanç zayıflı­ğına, günah işlemeye, ölçü ve tartının eksik yapılmasına ve korkulan şeyin başa gelmesine işarettir.

Rüyada beklenilen vakitte arzu edildiği gibi yağmur yağdığını görmek, düşmanla anlaşmaya, feyiz ve berekete işarettir.

Rüyada bulutun veya gökyüzünün her tarafından yağmur yağdığını görmek, halkın erişeceği ferahlık, genişlik ve sevince ya da suların membalarından kaynayarak akıp taş­masına işarettir.

Rüyada yağan yağmurun kendi­sine çarçabuk yetiştiğini görmek,

rızık genişliğine, sıkıntısız, güzel bir hayata kavuşmaya işarettir.

Rüyada her tarafa yağmur yağdı­ğını görmek, nimet, bereket ve hay­ra nail olmaya, borçtan ve kederden kurtulmaya, ümit kesilen bir şeyin canlanmasına işarettir.

Rüyada yağmurun yalnızca kendi evine yağdığını gören kimse, hayır ve menfaate nail olur.

Bazan yağmurun sadece bir eve yağdığını görmek, o evde meydana gelecek hastalık, elem ve musibete işaret eder.

Rüyada bir eve veya mahalleye şiddetli yağmur yağdığını görmek,

orada meydana gelecek bir hastalık veya felâkete işarettir.

Rüyada yağmurun sadece bir yere yağdığını görmek, orada yaşayanla­rın keder ve üzüntü içinde olmalarına veya sevdiği bir şeyi kaybetmekten dolayı üzülüp kederlenmeye işarettir.

Hasta bir kimse rüyada yağmur çi­selediğini görse, sağlığına kavuşur; yağmurun şiddetli ve bulanık yağ­dığını görse, vefat eder.

Rüyada yağmur damlalarından ses geldiğini gören kimse, büyük bir makama ve şöhrete kavuşur.

Çiftçilerin rüyada yağmur yağdığı­nı görmeleri, onlar içja müjde ve eri­şecekleri bolluk ve ucuzluğa işarettir.

Rüyada berrak yağmur suyuyla yıkandığını görmek, koktuğu şey­lerden güvende olmaya işarettir.

Yağmur suyuyla abdest aldığını veya guslettiğini görmek, din ve

dünya hayatında doğruluğa işarettir.

Rüyada temiz yağmur suyundan içtiğini görmek, hayır ve esenliğe; bulanık yağmur suyundan içtiğini görmek, hastalanmaya işarettir.

Rüyada yağmurun bulanık, şid­detli ve uzun süre yağdığını gör­mek, hastalığa, musibete ve düşman istilâsına işarettir.

Yağmurun her taraftan sel olup ak­tığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görmek, o yerde meydana gelecek fitne ve helake işarettir.

Rüyada tufan görmek, orada yaşa­yanların büyük bir üzüntüyle karşıla­şacaklarına işarettir.

Rüyada aşırı yağış sonucu etrafta dereler ve seller aktığını, fakat bun­ların kendisine bir zarar vermedi­ğini gören kimse, hükümetin takiba­tına uğrar, sonra bundan kurtulur.

Rüyada gökyüzünden yağmura ben­zeyen fakat yağmur olmayan sular aktığını görmek, o bölgede meydana gelecek hastalık ve azaba işarettir.

Yağmur altında ıslandığını gör­mek, rahmet ve esenliğe; sığınacak bir yer bulunmadığı için ıslandığını görmek, üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada mevsimsiz yağan bir yağ­mura yakalanıp, bir duvar veya saçak altına sığındığını gören kimse, birinin söz veya davranışından zarar görür; üzerine yağmur isabet etmiş ise, isabet eden yağmur miktarı kadar dövülür, hasta ise durumu bozulur.

Rüyada mevsiminde yağan bir yağ­mura yakalanıp, duvar veya saçak altına sığındığını gören kimse, has­talık veya fakirlik sebebiyle yolcu­luğundan/yolundan kalır ya da yağ­murdan kendisine isabet eden miktar kadar tutuklu yahut hapis kalır.

Rüyada şiddetli yağan bir yağmur altında yürüdüğünü görmek, üzün­tü, keder ve korkuya işarettir.

Rüyada gökten kan ve taş yağdı­ğını görmek, azaba işarettir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. bukurije mustafa dedi ki:

    ben ruyamda tas ve havuc yahdi gurdum

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler