Rüyada Yusuf (Aleyhisselâm) Görmek Tabiri, Rüyada Yusuf (Aleyhisselâm) görmenin yorumu, Rüyada Yusuf (Aleyhisselâm) görmek ne anlama gelir

(Aleyhisselâm)

Rüyada Hz. Yusuf’u (a.s) görmek, hakkında hile yapılmasına, bir akra­basının iftirasına uğramaya, aile ve akrabasını kaybetmeye, sonunda mu­radına ermeye işarettir.

Rüyada Hz. Yusuf’u (a.s) görmek, bir kadın yüzünden bir kedere düşüp sonunda esenliğe çıkmaya, birçok ha­yır görmeye, mülk ve saltanata, bol­luktan sonra kıtlık görmeye, bunun ardından hayırlı ve saadetli döneme girmeye işarettir.

Bazan rüyada Hz. Yusuf’u (a.s) görmek, hapse girmeye, yetkin bir rüya yorumcusu olmaya, düşmanı­na karşı zafer bulup onun kusurunu affetmeye, ona iyilikte bulunmaya, sulama kanalları açmaya, ülkeyi bayındır hale getirmeye, ölüleri bir şehirden diğer bir şehre nakletmeye işaret eder.

Bazen Hz. Yusuf’u gören kimse için,harikulade bir şey meydana gelir.

Bir kadın rüyada Hz. Yusuf’u gör­se, elindeki nimeti gider ve gözü kör olur, saygın bir kimseye âşık olur, ha­tasını anlayıp tövbe ve istiğfar eder, Cenâb-ı Hak tövbesini kabul eder ve maksadına kavuşur.

Rüyada Hz. Yusuf’u gören kadın,bekârsa evlenir, fakir ise zengin olur, dünya ve ahirette akıbeti güzel olur.

Küçük bir çocuk rüyada Hz. Yusuf’u görse, o çocuğun erkek kar­deşleri arasında nasibi azalır, sevinci yanda kalır.

Rüyada Hz. Yusuf’u (a.s) gören kimse hakkında yalan söylenir, zulme uğrar, hapsedilir ve ona sıkıntı ve meşakkat erişir, sonra bir mülke mâlik olur, itibar kazanır, çocuğu olur, akrabaları ona saygı gösterir.

Bir kimse rüyada Hz. Yusuf’u gör­se, kardeşlerinin yapacakları bir hile­den dolayı zor durumlara düşer, aile­sinden uzaklaşır ve yabancı bir yerde hayra erişir; eğer hapis ise, buradan kurtulur, düşmanlarına galip gelerek onlardan saygı görür.

Bir kadınla evlenmek isteyen kim­se, rüyada Hz. Yusuf’u (a.s) görse, muradına nail olur.

Rüyada Hz. Yusuf’un (a.s) gömle­ğini görmek, üzüntü ve kederin git­mesine ve hastalıktan şifa bulmaya; bu gömlekte kan varsa, ayrılığa ve hapse girmeye; eğer gömlek yırtıksa, bir şeyle itham edilmeye işarettir.

Rüyada Hz. Yusuf’un (a.s) yattığı hapishaneyi görmek, sıkıntı halinde­ki kimsenin mülke kavuşmasına, kor­kan kimsenin bundan emin olmasına, yoksul için zenginliğe işaret eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selçuk dedi ki:

    Esselamualeyküm, rüyamda hz.yusufu gördüm konuştum bana yedi buğday ek yedi büyük ağaç olacak üzülmekten vazgeç dedi. Hikmeti nedir?

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler