Spermde Canlı Ya da Ölü Hücre Yok

SORU:

28 yaşındayım ve 14 yıldır şeker hastasıyım. 3 yıldır evliyim, özel bir hastaneye gidip sperm testi yaptırdım. Sonuçta ölü veya canlı hücre bulunamadı yazıyor. 1 veya 2 damla sperm geliyor, üstelik su renginde. İlaç kullandım ama fayda görmedim. Doktor “Ameliyat gerekiyor” dedi. Ama garanti veremedi. Ben ameliyat olmadım. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP
Meninin boşalma sırasında dışarı çıkması yerine geriye, mesaneye doğru kaçması bazı şeker hastalarında görülen ve kısırlık nedeni olabilen bir sorundur. Eğer sorununuz bu ise bazı ilaç tedavileri ile öne doğru boşalmayı sağlamak mümkün olabildiği gibi mesane içine kaçan spermleri de uygun şekilde toplayarak aşılama veya tüp bebek yöntemlerinde kullanmak kısırlık açısından çözüm olabilir. Ameliyat ancak meni kanallarını ilgilendiren bir tıkanıklık nedenini ortadan kaldırmak için uygun olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. isa türkmen dedi ki:

  sipermimde hiç canlı hücre yok cocuk sahibi olmam mümkün
  bana ne yapmamı önerirsiniz ve tübbebek nasıl oluyor
  bu konuda beni aydınlatırmısınız benden bir dukumu alıp tübbebek yapıyorlar tübbebekte benim cocum oluyormu
  ilgileriniz için teşekürler 05372866064

 2. emrah aydı dedi ki:

  merhaba ben emrah ağrıdan istanbula geldim şuan eşimle beraber istanbuldayım benimsorunum canlı veya ölü hücre sayısı yok bir kadın doğum doktoruna gitiim o dr bana dediki emrah ölü veyacanlı hücre sayısı olmasa bile yumurtalıktan bir parca alıp doleyip hücre elde edip eşin hamile kalır ve beni başka bir dr yönlerdirdi ama o doktorda bana ameliyat olucan sende hücre arıyacağız bulunursa eşinişn yüzde eli hamile kalma şansı var dedi ama olmasa altı bin telen gidicek başarısız olursa başarılı olursa sekişz bin tele gidicek ama ben pek güven medim lütfen beni bilgilendirirmisiniz ist dayım tedavi olmak için numaram 05434360800

 3. Gökhan dedi ki:

  Tüp bebek yaptırdım canlı hücre bulamadılar çaresi var mı

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler