Yumurtlama Monitörleri Hamile Kalmanıza Yardımcı Olabilir

Günümüzde, bir kadının hamile kal­masına yardım etmek için yumurtlama dönemini tespit eden önemli testler olduğu için şanslıyız. Bu testler evde yapı­labilir ve birçoğunun kullanımı kolaydır.

Clear-Plan Easy Fertility Monitör, âdet döngünüzün neresinde olduğunuzu izlemenize yardım eder. Bütün yapma­nız gereken, yeni bir âdet kanaması dö­nemin başında dönemi izlemeyi başlat­mak için bir düğmeye basmaktır. Bu dö­nem boyunca 10 gün için, hormon sevi­yelerinizi ölçmek amacıyla bir idrar ör­neği kullanırsınız. Monitör, yumurtla­manızın ne zaman olacağını anlamanızı sağlar. Bu monitör Amerika’da yaklaşık 220 $ tutarındadır.

Diğer bir ovulasyon testi, ovulasyonu önceden belirlemek için tükürüğünüzü kullanan Donna Saliva Ovulaîion Tester isimli testtir. 1940’h yıllarda, araştırmacı­lar, bir kadının tükürüğündeM tuz içeriği­nin kadının yumurtladığı dönemdeki ra­him ağzı sıvısıyla aynı olduğunu buldular.

Bu bilgi kullanılarak, yumurtlamayı ön­ceden belirlemeye yardımcı olmak için bu test geliştirildi. Tükürük mikroskop mer­ceğine konur ve kristalize örnek kuruduk­tan sonra incelenir. Eğer bir kadın ovulas­yon döneminde değilse dağınık noktalar görülür; bunun yanında, ovulasyondan 1 ila 3 gün Önce, kısa saça benzer yapılar gö­rülebilir. Yumurtlama gününde, diğer şe­killerden ayrılması kolay olan eğrelti otu­na benzeyen şekiller görülebilir. Bu testin fiyatı Amerika’da 60 $ civarındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler