Güzelliğiniz İçin Pratik Öneriler

Cildinizde oluşan leker, donuk ve matlaşmış ciltler hatta kırılmış tırnaklarınız için başucu rehberi olabilecek pratik ve ilginç öneriler sunmak istiyoruz. Acil durumlarda sorunlarınızı gidermeye yardımcı olmasını umuyoruz.

Güneş Lekeleri için Yarım limon

Güneş lekelerini gidermek için limon kullanabilirsiniz. Limonun cildi beyazlatma özelliği olduğunu biliyor muydunuz. Aynı zamanda antiseptik özelliği ile yaraları iyileştirir, şeker içerdiğinden cildi besler ve gerginleştirir. Osmanlı sultanları için ten beyazlığı ve temizliği ön planda olduğundan o dönemlerde cildi beyazlatma yöntemi olarak limon kullanılırmış. Siz de kestiğiniz limonu ellerinize ve cildinize sürüp bir kaç dakika bekletebilirsiniz. Özellikle lekeli bölgelere uyguladığınızda değişimi görebilirsiniz.

Kibrit kutusu ile kırılan tırnakları törpüleyin

İşyerinizde ya da dışarıdasınız ve tırnağınız kırıldıysa dert etmeyin, törpünüzü yanınızda taşımıyorsanız kibrit kutusu yardımı ile kırılan tırnağınızı törpüleyerek düzeltebilirsiniz. Bu işlem için kibrit kutusunun yan taraflarındaki yakma kısımlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

guzellikDoğal PeelingTürk Kahvesi

Kahvenin özellikle de Türk kahvesinin yararları bilinmekteyken bir faydasını da biz söyleyelim. Gün içinde dostlarınızla kahve keyfine doyum olmaz. Hoş sohbetler ve kahve keyfinden sonra fincanın içinde kalan kahve telvelerini atmayın. Bir miktar Bepanten krem ile karıştırp yüzünüze dairesel hareketlerle masaj uygulayarak sürün. On dakika bekledikten sonra temizleyin. Bu doğal peeling sayesinde cildinizdeki ölü derilerin temizlendiğini ve parladığını görebilirsiniz.

Kirpiklerde Doğal Görünümler için Eski Maskaraları Atmayın

Maskaralarınızın tarihinin geçtiğini düşünebilirsiniz yalnız hemen atmayın, yeniden kullanabilirsiniz. Eski maskarayı alt kirpiklerinize uygularsanız oluşan tortuları temizlemeniz de kolaylaşır, ayrıca kirpiklerinizde çok daha doğal görünümler elde edebilirsiniz.

Kurumuş Dudaklara Bal

Özellikle soğuk kış dönemlerinde sorun olur kuru ve çatlamış dudaklar. Siz de yumuşak ve pürüzsüz hem de daha canlı görünümlü dudaklar için bal ve şekeri karıştırıp dudaklarınıza sürebilirsiniz, böylece bir süre beklerseniz etkileri fark edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler