İlişkinizi Bitirmek Çok Acı Veriyorsa Sosyalleşin

Onu çok seviyordunuz, ilişkiniz yolunda giderken birden bire ayrıldınız. Bir başkasını aynı şekilde sevemeyeceğinizi düşünüyorsunuz… hayır bu doğru değil. Elbette acı çekeceksiniz yalnız kendinize fırsat verin, acı duymak sizi yıpratmamalı aksine güçlendiğinizi bilmelisiniz. Her acı tecrübe insanın dayanıklılığını artırır.

ayrılık

Zamandır ihtiyacınız olan, öyleyse zamanı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Ağlayarak harcanacak vakit yok, şimdiki zaman bir daha geri gelmeyecek, yeni ve daha çok seveceğiniz sevgiliniz olur ama şimdiki zaman asla geri gelmez. Geçmişi üzülerek acı duyarak değil de tatlı bir anı olarak hatırlamaya ne dersiniz, gülerek unutmak her zaman iyi gelecektir. Acınızı hafifletmek ve hem kendinizin hemde zamanın önemini hatırlatmak adına bir takım önerilerde bulunabiliriz. Sizlere yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu duyguyu ayrılık acısını ilk defa yaşayanlardansanız evet şimdi zor olduğunu düşünmeniz doğaldır, ne de olsa ilkler hep özeldir. Kolay olmasa da bu durumu atlatmak sizin çabalarınızla mümkün. Dünya bir kişiden ibaret olmadı sizin içinde olmamalı. Hayat bütün gerçekliğiyle devam ediyor. Kararınızı verin ve ilk adımı atın.

Aşkla bağlandığınız sevginin bitmesi, planlanan yaşam tarzının da bitmesidir aslında. belki ortak arkadaşlarınız vardı, uzaklaşın onlardan. Beraber vakit geçirdiğiniz yerlere gitmeyin acınızı tazeler. Sosyal hayatınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar edinip yeni faaliyetlere katılmak gibi.

Boşanma ise biraz daha zor olabilir. Uzmanlara göre; hep daha iyi birini bulamamaktır korku ve acının sebebi. Eşine olan dugusal bağlılık sonrası gelen ayrılıklar strese sürükleyebiliyor. Bu nedenle ayrılma yada evliliği devam ettirme arasında karar vermek daha zor olabiliyor. Eğer çiftlerden biri, çocukluğunda bağlanma ve ayrılma sorunu yaşamışsa boşanmaya aşırı tepkiler verebiliyor, hassas olduklarından ayrılmayı bilerek ilişkiye başlayabilir ve farkında olmadan ilişkisini mutsuzluğa sürükleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gül dedi ki:

    4 seneden beri görüştügüm sevgilim hatta ailesiye beni istemeye bile geldiler..sonra ayrıldık ama ben onu halen çok seviyorum ve dönmesini istiyorum..5 haziranda bitti ve biz 5 ağustosta tekrar görüşecegizz
    ama ben çok üzülüyorum vakit bi türlü geçmior.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler