Rüyada Evliya Görmek Tabiri

Rüyada evliya (eren, ermiş vb.) de­nen allah dostlarını görmek, müj­deye, hidayete ve peygamberimiz’in (s.a.v) güzel hâl ve davranışlarına uymaya işarettir.

Rüyada evliyanın sofrasında veya meclisinde   oturduğunu   görmek,iyilerden olmaya, ilâhî lütuf ve ihsa­na ermeye işarettir.

Yaşayan velilerden birini görmek,onu ziyaretle şereflenmeye, onun öneri ve uyarılarını benimseyerek dünya ve ahiret mutluluğu için çalış­maya işarettir.

Ölmüş bazı velilerin bir yerde sağ olduklarını görmek, belde halkının erişeceği bolluk ve sevince, yönetici ve diğer insanlardan görülecek iyi muameleye işaret eder.

evliya görmek, korkudan emin ol­maya, mahzun ve kederli olmamaya işarettir.

rüyada bir evliyanın ardı sıra git­tiğini görmek, doğru yolda olmaya, iyilere uymaya; bir evliyanın önün­de yürüdüğünü görmek, günah ve isyana işarettir.

rüyada evliya olduğunu görmek,yukarıdaki gibi yorumlanır.

evliyanın dostu ve yakını olduğunu görmek, allah’ın kendi üzerindeki hukukunu gücü yettiğince yerine ge­tirerek o’na yakın olmaya işarettir.

rüyada evliyaya düşman olduğunu görmek, allah teâlâ’nın gazabını gerektirecek büyük bir günah işleme tehlikesine işarettir.

evliyanın dedikodusunu yapmak, iman tehlikesine işaret eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Nisa dedi ki:

  Rüyamda ben yatakta uzanmıştım 4 büyük ashabi etrafımda tesbih çekiyordu ama sadece belden aşağı gördüm ne anlama geliyor cevap bekliyorum saygılarımla nihat hatipoğlunun yorumunu bekliyorum:-)

 2. Suna dedi ki:

  Rüyamda mezarlıklar gördüm her bir mezarın başında biri dönüyordu başları örtülüydü allah rızası için sadaka diyorlardı sonra mezarlığın ortasında bir seyit gördüm bana bir küçük şişe uzattı dünya alametlerinden kurtulacaksın dedi bende ona sarılmak istedim izin verdi sizce bu rüya ne diyor? Nihat hocam size çok değer veriyorum ellerinizden öperim canım amcam

 3. hulya dedi ki:

  Babam 18/08/2013devefat etti ruyamda baslari sarikli beyaz elbiseli insanlar vardi bababunlarin
  ortasinda onlarin konusmalarini dinliyordu iki tanede halı biri yesil biri kirmizi yorumlarsaniz sevinirim tesekkurler Allah’aEmanet olun her sey gonlunuzce olsun

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler