Yağ Yakarak Zayıflama

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde bu yağlarımı yakmam mı gerekiyor diyorsunuz? Tavsiyelerimize kulak verin… Çok hızlı bir şekilde forma girmeniz gerekiyorsanız sizlerle paylaşacağımız yağ yakma tüyoları çok işinize yarayacak. Tavsiyelerimize kulak verirseniz hangi aktiviteyi yaparsanız yapın yağlarınızdan daha çabuk kurtulacak, formda bir vücuda daha çabuk sahip olabileceksiniz.

En çok yağı yakan kaslarınızı hareket ettirin
Ne kadar çok kasınız hareket halinde olursa o kadar çok kalori yakarsınız, tek yaptığınız oturmak olsa bile… Yağlarınızdan bir an önce kurtulmak istiyorsanız en çok kaloriyi yakan kasları hareket ettirmeniz gerekir, baldır, kalça ve göğüs kasları gibi…

Sürekli hareket edin
Kendiliğinden oluşan hareketler de kalori yaktırır. Ayak uçlarınızı yere vurmak, ellerinizi sürekli hareket ettirmek bir günde fazladan 800 kalori yaktırıyor.

zayıflama

Gücünüzü arttıracak çalışmalar yapın
Egzersiz yaparken daha çok yağ yakmak için yapılan egzersizin hızını veya şiddetini arttırın. Örneğin koşu bandının hızını yükseltin, yokuş yukarı çıkın ve günde fazladan 50 kaloriye deha veda edin.

Isınıp gevşemek de yağ yaktırır
Egzersize başlamadan veya egzersizi sonlandırmadan önce 5-10 dakikalık ısınma ve gevşeme hareketleri yapmanın da kalori yaktıracağını söylemiş miydik? Eğer yüzme sporuyla ilgileniyorsanız bu sayede ekstra 90 kaloriden kurtulabilirsiniz.

Doğru yöntemi tercih edin
Hangi egzersizi yaparsanız yapın doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Eğer kardiyo makinesini yanlış kullanıyorsanız çok daha az kalori harcayabilirsiniz. Eğer merdiven çıkıyorsanız parmaklıklara tutunmayın. Bacaklarınızın taşıyacağı enerjiyi azaltmış olursunuz ve istediğiniz sonucu alamazsınız. Merdivenleri dik bir şekilde çıkmanız ve parmaklıklardan sadece denge kurmak için hafif bir destek almanız yerinde olur.

Duştan önce egzersiz yapın
Tuvaletin önünde, bir ayağınız klozet kapağının üzerindeyken (aynı zamanda lavabodan destek alın) 15 kez oturup kalkın, sonrasında da aynı hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın. Çömelme egzersizi tek bacakla yapıldığında iki bacakla yapılmasına göre daha çok kas yapacaktır ve böylece siz de daha fazla kalori yakmış olacaksınız.

Periyodik olarak yürüyün
Eğer sürekli yürürseniz yağ deponuzu kullanmış olursunuz. Eğer sürekli yürüyen biri değilseniz yürüyüş esnasında 5 dakikalık yürüme molaları verin.

Merdivenleri ikişer ikişer çıkın
Eğer kalori yakmak ve böylece zayıflamak istiyorsanız asansör yerine merdiven kullanmanın faydalı olduğu bir gerçek. Ancak eğer %55 daha fazla kalori yakmak istiyorsanız basamakları birer birer değil ikişer ikişer çıkmak faydalı olacaktır.

Değişik egzersizleri deneyimleyin
Eğer güçlendirici ve kardiyovasküler egzersizleri birlikte denerseniz normalden 2 kat fazla kalori yakarsınız. Örneğin 5 dakika kardiyovasküler egzersiz çalışıp güçlendirici egzersize geçerseniz ardından tekrar kardiyovasküler egzersiz yapabilirsiniz. Bunun gibi değişiklikler yaparak spor yaptığınızda son birkaç dakika yapacağınız kardiyovasküler çalışma ile egzersizinizi tamamlayabilirsiniz.

Ev işleri de kalori yaktırır
Biliyoruz ev işleriyle uğraşmak sıkıcıdır ama 1 saat boyunca yapacağınız temizlik (toz alma, yerleri süpürme, silme, yatakları toplama) fazladan 200 kalori yaktıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. muharrem dedi ki:

    Admin bey benim yaşım 14 kilomda 62 lerde ben kilo vermek istiyorum ama olmuyor çok yürüyüş yapan biri diyilim ama spor yapıyorum vakit buldukça

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler