Zayıflatan bazı besinler

Zayıflatan bazı besinler

Zayıflamak istiyorsunuz ancak hangi besinlerin zayıflama sürecini hızlandırdığını tam olarak bilmiyorsanız bu makalemizde değineceğimiz bazı besinlere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bazı besinler ne kadar çok yerseniz yiyin sürekli kendinizi aç hissetmenize sebep olur. Bazı besinlerde diyet yapıyor olmanızdan dolayı ne kadar yeseniz de bir türlü kilo vermenizi sağlamaz. İşte burada hem az tüketeceğiniz hamda sizi tok tutacak besinleri seçmek zayıflamak için yapılacak en doğru karardır.

Bazı besinler yeniden aynı besinleri yeme isteği oluşturarak kalın bir bel ve bir türlü erimeyen vücut yağlarına sebep olur.

Bunun yanında bazı besinlerde tamamen sizin zayıflamanıza yardım olacak şekilde yaratılmıştır. Örneğin yaban mersini, brokoli vücudunuzdaki fazla yağları atmanıza, kilo vermenize, kendinizi tok hissetmenize yardımcı olan besinlerden sadece ikisidir. Bu iki besini yemek listenizden eksik etmemeniz zayıflamanız için alınmış en doğru kararlardan biridir.

Zayıflamaya yardımcı olan besinlerden bazılarına değinelim:

Greyfurt:

Grayfurt üzerinde yapılan araştırmalar, greyfurtun tam bir kilo düşmanı olduğunu göstermiştir. Yemeklerden sadece yarım saat önce yarım greayfurtu yemeniz halinde yemek saatine adar tokluk hissine ulaşacağınızı ve yemeklerden aldığınız yağ oranı ile az önce yediğini yarım greyfurtun savaşmaya başlayacağınız biliyor muydunuz?

Greyfurtu meyve olarak bulamıyorsanız yada tüketemiyorsanız greyfurt kapsülleri yada marketlerde satılan greyfurt suyundan faydalanabilirsiniz.

Greyfurt vücudunuzdaki fazla ve zararlı yağları yakmakla görevli bir savaşcı gibidir. Yağları parçalama konusunda etkin bir rol üstlenir.

Bunun yanında greyfurt ile yüksek kolesterolünüzü de düşürebilirsiniz.

Yemeklerden yarım önce yiyeceğiniz yarım greyfurt sadece 40 kaloridir.

Sardalya:

Sardalya gelmiş geçmiş en iyi zayıflatan besindir. Sardalya zayıflama üzerindeki etkisi birçok defa araştırılmış ve her zaman başarılı sonuçlara ulaşılmıştır. Kan şekerinizi dengelemede fayda sağlayan sardalya, yüksek protein içeren yapısı ile bir gün içinde ihtiyacınız olan tüm proteini vücudunuza sağlar. Sardalya ile metobolizmanızı hızlandırır ve yenilersiniz.

Bazı insanlar stere girdiklerinde, depresyona girdiklerinde kendini yemek yemeye verir. Böylece hızla kilo almaya başlar. Sardalya kişiye moral veren, kişinin kendisini mutlu hissetmesini sağlayan bir yönü ile kişiyi depresyona girmekten ve doğal olarak da fazla yemek yeme ihtiyacından uzak tutarak zayıflamasına destek olur.

Balkabağı:

Eminim birçoğunuz bal kabağının kilo verdirdiğini duyunca şaşırmışsınızdır. Bal kabağında yüksek oranda lif oranı mevcuttur ve lifli besinlerin hızla kilo verildiğini düşünürsek zayıflamaya en büyük yardımcı besinlerin başında gelen bal kabağını yemek listemizden çıkarmamız gerektiğini de artık biliyoruz demektir. Hızla kilo vermenizi sağlayan bal kabağı kalori açısından da sadece 40 kalori içerir.

Sığır eti:

Kırmızı etler içersinde zayıflamaya en yardımcı olan et türü sığır etidir. Sığır eti yapısında antibiyotik, steroid ve hormon içermeyen, içerdiği proteinle metabolizmayı hızlandıran, kendinizi uzun süre tok hissetmenizi sağlayan mucize bir besindir.

Yeşil çay:

Özellikle son yıllarda yeşil çayın zayıflama üzerindeki etkisi birçok araştırmaya bağlı olarak kanıtlanmıştır. Yeşil çayın herhangi bir besin değeri olmamasına rağmen kilo vermenizi sağlayan, sindirim sisteminizi düzenleyen, kan şekerinizi dengeleyen, antioksidan içeren yapısı zayıflamak için günlük tükettiğinin gıdalar arasında yerini alması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler