Selülitle Mücadelede Masajın Önemi

Pekçok kadının korkulu rüyasıdır selülit. Ancak unutmayın ki selülit başa çıkılamayacak bir sorun değildir. Selülitle mücadelede pekçok yöntem vardır, bu yöntemlerden biri de masaj yapmaktır.  Peki bu masaj nasıl yapılmalıdır? İşte merak ettikleriniz ve cevapları:

Masajı isterseniz klinikte yaptırabilirsiniz isterseniz de evde kendiniz sabah ve akşam düzenli olarak yaparsınız. Beraberinde uygun diyet ve egzersizle beraber yaklaşık 3 hafta sonra ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

MALZEMELER:

– Bir tatlı kaşığı susam yağı
– 10-12 Damla kekik yağı
– 3-4 Damla biberiye yağı
– 5-6 Damla portakal yağı
– 3-4 Damla melissa yağı

HAZIRLANIŞI:

Yağları temiz bir cam veya porselen kap içerisinde karıştırın. Sonrasında selülitlerin yoğun olduğu bölgeye ellerinizle dağıtarak sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar hızlı hızlı ve bastırarak masaj yapın. Sonrasında mutfak streçiyle vücudunuzu sarın 45 dakika-1 saat kadar orta tempoda ter atacak şekilde egzersiz yapın. Ardından mutfak streçini çözün ve hemen duşa girin. Duşun altında birkaç dakika daha kuvvetlice ve bastırarak masaj yapın. Bu işlemi en az 3 hafta süreyle uygulayın.

Eğer selülit ve bölgesel kalınlık bir arada ise, her sabah ve akşam ham ipek kese ile yaklaşık 5’er dakikalık bir masajın incelmeye ve selülitin azalmasına yardımı olabilir. Ham ipek keseler ucuz olarak çeşitli tuhafiyelerde veya sağlıklı yaşam ürünleri satan yerlerde bulunur. Masajı özellikle cildi yağlı olanlar uçlardan merkeze doğru, kuru bir şekilde ve bastırarak yapmalı. Masaj önce uçlardan kalbe sonra da aşağıdan yukarıya doğru yapılır. Ham kese masajını sabah ve akşam 5 ila 10 dakika kadar yapmanız yeterli. Cildi aşırı kuru ve hassas olanların bu masajı yapmasını önermem.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kadın sitesi kategoriler